ВІД СТВОРЕННЯ І ДО СЬОГОДНІ

Комунальне підприємство “Міські електричні мережі” з моменту заснування і до сьогодні здійснює свою діяльність в енергетиці. Підприємство засноване на комунальній власності територіальної громади м.Кузнецовськ і створено відповідно до рішення сесії міської ради від 06.03.2003р. за №6.
Офіційна дата створення підприємства 14 жовтня 2003 року.
В 2003 році в м. Кузнецовськ виникло нагальне питання по створенні спеціалізованого енергетичного підприємства для потреб міста. Ініціатором заснування підприємства був мер міста — Жданюк С.І., відповідальним було назначено начальника служби електропостачанням ЦТПК РАЕС Решетицького С.А.
Перед Решетицьким С.А., головним бухгалтером Денисюк В.В. та керівником виробничо-технічної групи Гарифуліної Р.І. було поставлено низку завдань, щодо розвитку та діяльності підприємства, з стартовим капіталом 51 тис. грн.
На першому етапі основним завданням було отримання ліцензії для діяльності в Національній комісії регулювання електроенергетики, створення оперативної диспетчерської групи для керування мережею, очолив яку Оштук Ю.М. та набір кадрів. В результаті напруженої та продуктивної праці на протязі 9 місяців було отримано ліцензію в НКРЕ на передачу електричної енергії.
Другим етапом було створення повноцінних штатних підрозділів підприємства. Одним з перших після ОДГ було створення електротехнічної лабораторії та її оснащення. Дана робота була покладена на начальника лабораторії Скібчика В.М. Для забезпечення своєчасного та якісного ремонту — створено ремонтний підрозділ, перший хто займав посаду майстра був Сокол М.М., оформлення первинних документів, напрацьовування організаційної структури підприємства та забезпечення виконання експлуатаційних завдань та усування аварійних ситуацій. Вирішення питання забезпечення транспортом. На баланс МЕМ було передано для лабораторії автомобіль на базі шасі ГАЗ-66 та оперативного персоналу — автомобіль УАЗ 465, що практично відпрацювали свій ресурс. Перший автомобіль був куплений в 2006 році.
В перші роки підприємство орендувало декілька кабінетів, а згодом у 2007 році перейшли у власну реконструйовану будівлю під адміністративно виробничі потреби підприємства, реконструювали майстерню з ремонту та гаражі.
Основним напрямком діяльності підприємства є передача електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами на підставі ліцензії АГ № 179904 та виконання в повному об'ємі ремонтно-експлуатаційних робіт в електричних мережах, що знаходяться на балансі та входять в зону обслуговування. Щорічно збільшуються об'єми робіт, які в основному виконуються власними силами. За період 10 років чисельність працюючих збільшилась майже в 10 разів, з 13 чоловік з початку заснування до 99 чоловік з них 26 жінок на даний момент, завдяки створенню 81 робочого місця. За 10 років збільшилась передача електричної енергії з 78998 тис. кВт · год. до 97591 тис. кВт · год. Провели модернізацію мереж, капітальний ремонт силових трансформаторів, 2,049 км повітряної лінії електропередач 10 кВ, замінили 50 масляних вимикачів на вакуумні, здійснили модернізацію трансформаторних підстанцій, розподільчих пунктів з встановленням в них шаф на мультивертах, також здійснило і здійснює впровадження автоматизованої системи диспетчерського технологічного керування електричними мережами, що дасть змогу дистанційно керувати, усувати процеси, які проходять в мережах підприємства. За даний період збільшились інвестиційні капіталовкладення в мережу з 36 тис. грн на рік, з початку заснування до 1,5 млн. грн. на даний час. Загальні інвестиційні вкладення за 10 років становлять 5680,27 тис. грн. Збільшення обсягу інвестицій призведе до ще більшої та швидшої модернізації мережі та покращення її ефективності і надійності. Завдяки модернізації та реконструкції КП “МЕМ” вдалося зменшити нормативні втрати електричної енергії. Поповнився парк автомобілів до 7 одиниць.
В 2009 році на баланс КП “МЕМ” було передано мережі вуличного освітлення м.Кузнецовськ.
Ці всі здобутки підприємства не можливо було б реалізувати без ефективного та кваліфікованого персоналу МЕМ. Досягнення яких неодноразово підкреслювались дипломами, грамотами та відзнаками як “Професіонал галузі”, “Зірка економіки”, “За визначні звершення”. За підсумками Всеукраїнського конкурсу «Лідер паливно-енергетичного комплексу 2008 року» в номінації «Підприємство (організація)» присвоєно звання лауреата конкурсу.